Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Jessica Simpson Patent Leather Shoes Size 8.5M Nude Ankle Strap Peep Toes Heels
$26.97 $21.58
Jessica Simpson Shoes Size 8.5M Nude Ankle Strap Platform Pump Patent Leather
Shoe is true to size
Platform: 1 in
Heel height: 5.5 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Peep Toe |
| Closure | Buckle |
| US Shoe Size | 8.5 |
| EU Shoe Size | 39 |
| Lining Material | Patent leather |
| Color | Beige |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Stiletto |
| Model | Open Toe |
| Style | Pump |
| Theme | ["City", "Wedding"] |
| Features | ["Adjustable Strap", "Ankle Strap"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Patent Leather |
| Insole Material | Patent Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Jessica Simpson |
Jessica Simpson Shoes Size 8.5M Nude Ankle Strap Platform Pump Patent Leather
Shoe is true to size
Platform: 1 in
Heel height: 5.5 in























Reviews
There are no reviews yet.