Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Badgley Mishka Mark &James Leather Gold Studded Ankle Strap Open Toes Shoes 9.5M
$54.99 $43.99
Heel measures approximately 4.7″
Platform measures approximately 0.3”
Open toes – Buckle and Zipper closure
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 7.0 in |
| UK Shoe Size | 6.5 |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Open Toe |
| Closure | Zip-Buckle |
| US Shoe Size | 9M |
| EU Shoe Size | 40.5 |
| Color | Gold |
| Lining Material | Leather |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Accents | ["Studded", "Zipper"] |
| Vintage | No |
| AU Shoe Size | 7.5 |
| Type | Heel |
| Department | Women |
| Customized | No |
| Heel Style | Stiletto |
| Style | Platform |
| Theme | ["Christmas", "City", "Clubwear", "Festive"] |
| Features | ["Adjustable Strap", "Ankle Strap"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Leather |
| Insole Material | Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Badgley Mishka |
Heel measures approximately 4.7″
Platform measures approximately 0.3”
Open toes – Buckle and Zipper closure































Reviews
There are no reviews yet.