Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
John Roberts vintage dress 12 embellished sleeveless beaded Party Cocktail
$24.97 $19.98
Beautiful pretty little dress
Approximates measurements
Armpit to armpit: 39″ (19.5×2)
Waist: 34″ (17×2)
Hips: 42” (21×2)
Length: 35.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Chest | 39 in |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | Party/Cocktail |
| Size | 12 |
| Garment Care | Dry Clean |
| Color | Black |
| Material | Polyester |
| Accents | Beaded |
| Modified Item | No |
| Dress Length | Knee Length |
| Vintage | Yes |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Design Features | Beaded |
| Waist | 34 in |
| Style | A-Line Dress |
| Theme | Classic |
| Features | Lined |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Item Condition | New without tags |
| Brand | John Roberts |
Beautiful pretty little dress
Approximates measurements
Armpit to armpit: 39″ (19.5×2)
Waist: 34″ (17×2)
Hips: 42” (21×2)
Length: 35.5”





















Reviews
There are no reviews yet.