Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
KASPER 2PC Brown Beige Abstract Silk Lined Notch Collar Blazer & Top Size 6
$27.00 $21.60
Blazer &Top are fully lined
Material: Silk & lining: Polyester
Approximate measurement -Garment flat- Measured on one side
Blazer: Shoulder toshoulder: 32″(16×2) – Pit to pit: 37″(18.5×2) – Shoulder to cuff:23.5” – Length:23.5”
Top: Pit to pit: 37″(18.5×2)- Length: 17”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Size | 6 |
| Jacket/Coat Length | Regular |
| Department | Women |
| Style | Blazer and Top |
| Size (Women's) | 6 |
| Chest Size | 38 in |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Material | Silk |
| Theme | Metal |
| Pattern | Abstract |
| Number of Pieces | 2 Piece |
| Type | Blazer Top |
| Features | Lined |
| Jacket Lapel Style | Notch |
| Color | Brwon-Beige |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Occasion | Business |
| Set Includes | ["Jacket", "Top"] |
| Lining Material | 100% Polyester |
| Size Type | Regular |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Kasper |
Blazer &Top are fully lined
Material: Silk & lining: Polyester
Approximate measurement -Garment flat- Measured on one side
Blazer: Shoulder toshoulder: 32″(16×2) – Pit to pit: 37″(18.5×2) – Shoulder to cuff:23.5” – Length:23.5”
Top: Pit to pit: 37″(18.5×2)- Length: 17”

















Reviews
There are no reviews yet.