Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Kenneth Cole Women Stretch Dress Size M Floral Cowl Neck Sleeveless Bodycon
$21.97 $17.58
Material: Polyester-Rayon
Measurements areapproximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 40″ (20×2) – Waist: 32 ” (16×2) – Hips: 41″(20.5×2) – Length: 35.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Country of Origin | China |
| Neckline | Cowl Neck |
| Closure | Pullover |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel"] |
| Size | M |
| Hips | 41 in |
| Dress Length | Knee Length |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 32 in |
| Style | Bodycon |
| Features | ["Fitted", "Collarless", "Side Slit", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Floral |
| Chest | 40 in |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Strap Type | N/A |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Gray-White |
| Material | Polyester-Rayon |
| Size Type | Regular |
| Theme | City |
| Character Family | N/A |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Kenneth Cole |
Material: Polyester-Rayon
Measurements areapproximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 40″ (20×2) – Waist: 32 ” (16×2) – Hips: 41″(20.5×2) – Length: 35.5”

















Reviews
There are no reviews yet.