Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
- You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View cart
Laina Rauma Velvet Track Suit Size XXL Blue Leisure Lounging Sweater Stretch
$68.97 $55.18
Material: Spandex-Polyester
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 36″(18×2) – Pit to pit: 54″(27×2)- Shoulder to cuff: 26” – Length: 25”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Chest | 54 in |
| Closure | Slip On |
| Neckline | Round Neck |
| Occasion | Activewear |
| Number of Pieces | 1 Piece |
| Size | 2XL |
| Fabric Type | Velvet |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Sweatsuit |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Blue |
| Set Includes | Sweater |
| Material | Polyester-Spandex |
| Fit | Athletic |
| Size Type | Plus |
| Type | Tracksuit |
| Theme | Athletic |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Performance/Activity | ["Baseball", "Basketball", "Bodybuilding"] |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Laima Rauma |
Material: Spandex-Polyester
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 36″(18×2) – Pit to pit: 54″(27×2)- Shoulder to cuff: 26” – Length: 25”























Reviews
There are no reviews yet.