Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
LAUREN RALPH LAUREN Vintage Cotton Skirt Top Size L Prairie Cottage Western 2PC
$110.00 $88.00
Material: Cotton & Polyester – Lining: Cotton
Skirt has elastic on the waist with drawstrings / Skirt is lined
Measurements areapproximate
Top: Shoulder to shoulder:33″(16.5×2) – Pit to pit:44″(22×2) – Shoulder to cuff: 22” – Length:26.5”
Skirt: Waist: 35″ and more (17.5×2)- Hips: 49″(24.5×2) – Length:36”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Occasion | Everyday |
| Chest Size | 44 in |
| Waist Size | 36 and more |
| Decade | 1990s |
| Color | Multicolor |
| Material | 100% Cotton |
| Size (Women's) | L |
| Size Type | Regular |
| Style | Top & Skirt Set |
| Original/Reproduction | Original |
| Hip Size | 49 in |
| Waist to Hem | 36 in |
| Look | Westen Gothic |
| Shoulder to Shoulder | 33 in |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Shoulder to Hem | 22 in |
| Brand | Lauren Ralph Lauren |
Material: Cotton & Polyester – Lining: Cotton
Skirt has elastic on the waist with drawstrings / Skirt is lined
Measurements areapproximate
Top: Shoulder to shoulder:33″(16.5×2) – Pit to pit:44″(22×2) – Shoulder to cuff: 22” – Length:26.5”
Skirt: Waist: 35″ and more (17.5×2)- Hips: 49″(24.5×2) – Length:36”



















Reviews
There are no reviews yet.