Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Lauren Ralph Lauren Women Silver Jogger Pants Size L Shiny Casual Metallic New
$34.97 $27.98
- This product is a pair of Lauren Ralph Lauren Women’s Silver Jogger Pants in size L.
- These shiny casual metallic pants feature a drawstring closure, classic-rise fit, and straight leg style.
- With front pockets and a modern theme,
- These jogger pants from Lauren Ralph Lauren are a stylish and versatile choice for women.
Waist: 17”
Rise: 15”
Inseam: 29”
Length: 40.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Closure | Drawstring |
| Occasion | ["Travel", "Casual"] |
| Size | L |
| Fabric Type | 92% Polyester/8% Elastane |
| Vintage | No |
| Rise | Classic-Rise |
| Shade | silver |
| Department | Women |
| Inseam | 29 in |
| Style | Jogger |
| Features | ["Drawstring(s)", "Front Pocket(s)", "Pockets"] |
| Season | ["Winter", "Spring", "Fall"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Garment Care | Machine Washable |
| Waist Size | 34 in |
| Color | Silver |
| Material | Polyester |
| Front Type | Flat Front |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Pants |
| Leg Style | Straight |
| Theme | Modern |
| Country of Origin | China |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Lauren Ralph Lauren |
- This product is a pair of Lauren Ralph Lauren Women’s Silver Jogger Pants in size L.
- These shiny casual metallic pants feature a drawstring closure, classic-rise fit, and straight leg style.
- With front pockets and a modern theme,
- These jogger pants from Lauren Ralph Lauren are a stylish and versatile choice for women.
Waist: 17”
Rise: 15”
Inseam: 29”
Length: 40.5”





















Reviews
There are no reviews yet.