Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
LIZ CLAIBORNE Women Black Corduroy Straight Leg Pant Size 12
$18.00 $14.40
Pant is in good condition
Pants has Front pockets (2) – 2 back pockets – loops for belt
Measurements areapproximate – garment laying flat
Pant: Waist: 33″(16.5×2) – Rise: 11.5” – Inseam: 31″ – Length: 41.5’’’
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Size | 12 |
| Waist Size | 33 in |
| Accents | Stretch |
| Department | Women |
| Style | Straight |
| Fabric Type | Corduroy |
| Material | Corduroy |
| Front Type | Flat Front |
| Pattern | Solid |
| Fit | Regular |
| Type | Pants |
| Features | Hooks for belt |
| Color | Black |
| Rise | 11.5 In |
| Garment Care | Machine Washable |
| Closure | Zip |
| Leg Style | Straight |
| Inseam | 31 in |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Modified Item | No |
| Length | Full Length |
| Size Type | Regular |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Liz Claiborne |
Pant is in good condition
Pants has Front pockets (2) – 2 back pockets – loops for belt
Measurements areapproximate – garment laying flat
Pant: Waist: 33″(16.5×2) – Rise: 11.5” – Inseam: 31″ – Length: 41.5’’’

















Reviews
There are no reviews yet.