Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Longchamp Le Pliage Neo Small Backpack Pink Adjustable Straps Zip Pockets
$140.99 $112.79
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.0 × 14.0 × 2.0 in |
| Bag Width | 9 in |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Bag Height | 12.5 in |
| Handle/Strap Color | Pink |
| Occasion | Backpack |
| Size | Small |
| Handle Style | Top Handle |
| Lining Material | Canvas |
| Hardware Color | Black |
| Bag Depth | 3 in |
| Exterior Material | Nylon |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Exterior Color | Pink |
| Lining Color | Pink |
| Model | Le pliage |
| Style | Backpack |
| Features | ["Adjustable Strap", "Pockets"] |
| Handle/Strap Material | Nylon |
| Country of Origin | Tunisia |
| Product Line | Longchamp Le Pliage |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Longchamp |
The Longchamp Le Pliage Neo Small Backpack in Pink features:
- Adjustable straps and zip pockets for a stylish and functional design.
- Zippered pockets and top
- Measurements :Heigth:12.5”- Width: 9” – Depth: 3” – Top handle: 1.5”
- Material: Nylon
- Fabric lining
Backpack looks overallĀ clean with little signs of use





































Reviews
There are no reviews yet.