Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Madison Leigh Polyester Spandex Dress 8P Black White Tiered 3/4 Sleeve Long Zip
$24.97 $19.98
Beautiful and elegant
Dress in excellent condition
Material: Spandex-Polyester
Measurements are approximate
Pit to pit: 38″ ( 19×2) – Waist: 32″ (16×2) – Hips: 40″(20×2) – Length: 36”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Zipper |
| Occasion | Party/Cocktail |
| Size | 8P |
| Accents | ["Layered", "Pattern"] |
| Dress Length | Knee Length |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 32 in |
| Style | Dress |
| Features | ["Collarless", "Lined", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | 3/4 Sleeve |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black-Room |
| Material | Polyester-Spandex |
| Size Type | Regular |
| Theme | Classic |
| Country/Region of Manufacture | Indonesia |
| Careinstructions | Dry Clean Only |
| Sizetype | Regular |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Madison Leigh |
Beautiful and elegant
Dress in excellent condition
Material: Spandex-Polyester
Measurements are approximate
Pit to pit: 38″ ( 19×2) – Waist: 32″ (16×2) – Hips: 40″(20×2) – Length: 36”



















Reviews
There are no reviews yet.