Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Michael Kors Gold Soft Python Leather Fulton Small Flap Shoulder Bag Clutch
$69.97 $55.98
- The Michael Kors Gold Soft Python Leather Fulton Small Flap Shoulder Bag Clutch is a stylish and luxurious
- Made from high-quality leather with a beautiful animal print pattern
- This small rectangular bag features a gold flap closure and shoulder strap handle.
- The gold hardware accents and brand logo detail add a touch of elegance to the overall design.
- This chic bag from the Michael Kors Fulton collection is a versatile and sophisticated choice for any fashionable woman looking to make a statement.
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Bag Width | 2 in |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Flap |
| Handle/Strap Color | Gold |
| Occasion | ["Business", "Formal", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | Small |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 2 inches |
| Bag Length | 10 inches |
| Accents | Logo |
| Shade | Gold |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Exterior Color | Gold |
| Style | Shoulder Bag |
| Features | Flap |
| Handmade | No |
| Pattern | Animal Print |
| Bag Height | 6 in |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Lining Material | Leather |
| Exterior Material | Leather |
| Main Color | Gold |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Model | Fulton |
| Lining Color | Gold |
| Strap Drop | Handle drop 10 |
| Theme | ["Preppy", "Snake"] |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | Michael Kors Fulton |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Michael Kors |
- The Michael Kors Gold Soft Python Leather Fulton Small Flap Shoulder Bag Clutch is a stylish and luxurious
- Made from high-quality leather with a beautiful animal print pattern
- This small rectangular bag features a gold flap closure and shoulder strap handle.
- The gold hardware accents and brand logo detail add a touch of elegance to the overall design.
- This chic bag from the Michael Kors Fulton collection is a versatile and sophisticated choice for any fashionable woman looking to make a statement.





























Reviews
There are no reviews yet.