Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New BRIDES White Elegant Belted Beaded Lace Polyester Wedding Dress Size 24W
$250.00 $200.00
New BRIDES Women White Elegant Beaded Lace Polyester Wedding Dress Size 24W
Please see measurements for size accuracy
Beautiful dress New with Tags
Measurements are approximate Taken with the garment laying flat,and not stretched
Bust: 58’’ (29×2)
Waist: 56” (28×2)
Length front: 61”
Length back: 82”
1 in stock
| Weight | 4.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 4.0 in |
| Designer/Brand | Brides |
| Dress Length | Full-Length-Train |
| Style | Ball Gown |
| Sleeve Style | Short Sleeves |
| Material | Polyester |
| Color | White |
| Size (Women's) | 24W |
| Neckline | round |
| Detailing | ["Beading", "Lace"] |
| Silhouette | ["A-Line", "Ball Gown/Duchess"] |
| Back Closure | Zipper |
| Size Type | Plus |
| Item Condition | New with tags |
New BRIDES Women White Elegant Beaded Lace Polyester Wedding Dress Size 24W
Please see measurements for size accuracy
Beautiful dress New with Tags
Measurements are approximate Taken with the garment laying flat,and not stretched
Bust: 58’’ (29×2)
Waist: 56” (28×2)
Length front: 61”
Length back: 82”























Reviews
There are no reviews yet.