Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New KASPER AND CO Women Black Knit Stretch Cocktail Skirt Size XL
$33.97 $27.18
Material: Acrylic-Nylon-Spandex
Skirt has Elastic onwaist
Measurements are approximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Skirt: Waist:36″(18×2) – Hips: 40″(20×2) – Length: 24”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Floral |
| Closure | Zip |
| Character | Mermaid |
| Occasion | Formal |
| Size | XL |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Black |
| Material | Acrylic-Nylon-Spandex |
| Fabric Type | Knit |
| Rise | High |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Skirt |
| Waist | 36 in |
| Skirt Length | Knee Length |
| Style | A-Line |
| Theme | Elegant |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handmade | No |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Kasper and Co |
Material: Acrylic-Nylon-Spandex
Skirt has Elastic onwaist
Measurements are approximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Skirt: Waist:36″(18×2) – Hips: 40″(20×2) – Length: 24”



















Reviews
There are no reviews yet.