Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New L’Atiste By Amy Polyester Spandex Size M Off White Skinny Leg Back Zip
$26.97 $21.58
Material: Polyester-Spandex
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Rise: 12.5” -Inseam: 29.5″ – Length:41.5” – Leg Opening: 5.5″ – Interior Hem: 0.5″
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip-Button |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Waist Size | 33 in |
| Size | M |
| Color | Ivory |
| Material | Polyester-Spandex |
| Accents | Button |
| Rise | 11 in |
| Vintage | No |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Pants |
| Leg Style | Skinny |
| Inseam | 30.5 in |
| Style | Dress Pants |
| Features | ["Lined", "pockets"] |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | L'Atiste By Amy |
Material: Polyester-Spandex
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Rise: 12.5” -Inseam: 29.5″ – Length:41.5” – Leg Opening: 5.5″ – Interior Hem: 0.5″



















Reviews
There are no reviews yet.