Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New LE SUIT Black Polyester Lined Straight Pant Size 14 MSRP $149
$44.97 $35.98
Material &Lining:Polyester / Zipper on the left side of pockets
Measurements areapproximate / taken with the garment laying flat, and not stretched.
Pant: Waist: 37″(18.5×2) – Rise:14”-Inseam:30.5″ – Length:42.5’’
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.0 × 8.0 × 4.0 in |
| Closure | Button |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | 14 |
| Fabric Type | Satin |
| Rise | 14 in |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Inseam | 30.5 in |
| Style | Straight |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Waist Size | 37 in |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Black |
| Material | Polyester |
| Front Type | Flat Front |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Pants |
| Leg Style | Straight |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Le Suit |
Material &Lining:Polyester / Zipper on the left side of pockets
Measurements areapproximate / taken with the garment laying flat, and not stretched.
Pant: Waist: 37″(18.5×2) – Rise:14”-Inseam:30.5″ – Length:42.5’’

















Reviews
There are no reviews yet.