Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New York & Company High Waisted Shorts Size 6 Blue Assymetrical Drape Front New
$47.97 $38.38
Material: Polyester-Rayon
Shorts has 2 side pockets
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Rise: 14” -Length: 40.5” – Leg: 15.5″
1 in stock
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | China |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel", "Workwear"] |
| Size | 6 |
| Waist Size | 34 in |
| Color | Blue |
| Material | Polyester-Spandex |
| Front Type | Flat Front |
| Fabric Type | Blended Fabric |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Theme | City |
| Style | Culotte |
| Features | ["Easy Care", "Lightweight", "Lined", "Pockets", "Stretch"] |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | New York & Company |
Material: Polyester-Rayon
Shorts has 2 side pockets
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Rise: 14” -Length: 40.5” – Leg: 15.5″



















Reviews
There are no reviews yet.