Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
NIGHT VISIONZ California Vintage Stretched Red High Low Vintage Dress Size 9/10
$45.00 $36.00
Beautiful dress suit in excellent condition
item stretches
Measurements are approximate Taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Bust: 35 “(17.5×2) -Waist:30″(15×2)-Length front: 41” – Front back: 52”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Waist Size | 30 in |
| Style | Stretch, Bodycon |
| Look | Eveningwear |
| Decade | 1970s |
| Chest Size | 35 in |
| Material | Polyester |
| Shoulder to Shoulder | 31 In |
| Color | Red |
| Size (Women's) | 9/10 |
| Occasion | Cocktail |
| Size Type | Regular |
| Brand | Night Visionz |
Beautiful dress suit in excellent condition
item stretches
Measurements are approximate Taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Bust: 35 “(17.5×2) -Waist:30″(15×2)-Length front: 41” – Front back: 52”





















Reviews
There are no reviews yet.