Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Nine West Women Polyester Spandex Skirt Size 8 Black White Lined Pencil
$19.99 $15.99
Beautiful and elegant Skirt like new
Material: Polyester-Spandex & Lining: Polyester
Measurementsare approximate
Skirt: Waist: 31″(15.5×2)- Hips: 40″(20×2) – Length: 23”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Closure | Zip Fly |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | 8 |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Hips | 40 in |
| Color | Black-White |
| Material | Polyester-Spandex |
| Accents | Stretch |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Type | Skirt |
| Department | Women |
| Waist | 31 in |
| Skirt Length | Knee Length |
| Style | A-Line |
| Features | ["Lined", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Nine West |
Beautiful and elegant Skirt like new
Material: Polyester-Spandex & Lining: Polyester
Measurementsare approximate
Skirt: Waist: 31″(15.5×2)- Hips: 40″(20×2) – Length: 23”



















Reviews
There are no reviews yet.