Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
OLIVIER N Y Vtg Gothic Purple Black Sequin Polyester Lace Tiered Bow Dress 9-10
$36.97 $29.58
Approx. measurements
Armpit to armpit: 39’’(19.5×2)
Waist: 28”(14×2)
Hips: 36″(18×2)
Length: 40.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Occasion | Party |
| Chest Size | 39 in |
| Waist Size | 28 in |
| Decade | 1980s |
| Color | Black-Purple |
| Material | Polyester-Lace |
| Size (Women's) | 9-10 |
| Size Type | Regular |
| Style | Tiered |
| Original/Reproduction | Original |
| Hip Size | 36 in |
| Waist to Hem | 24.5 in |
| Look | Glam Rock |
| Shoulder to Shoulder | 28 in |
| Shoulder to Hem | 8 in |
| Brand | Olivier New York |
Approx. measurements
Armpit to armpit: 39’’(19.5×2)
Waist: 28”(14×2)
Hips: 36″(18×2)
Length: 40.5”























Reviews
There are no reviews yet.