Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Pazzle Stack Beige Platform Chunky High Heel Shoes Open toes Slip on size 8 New
$36.97 $29.58
The product is a pair of Pazzle Stack Beige Platform Chunky High Heel Shoes with open toes and a slip-on closure, designed in size 7.5. The shoes feature a solid beige color with an ultra-high block heel, made of faux leather material. They are designed for women who are looking for a stylish and trendy option for weddings or city outings. The platform style adds extra height while the open toe shape adds a touch of elegance to the overall look.
Stunning Platform high heels Approx 5.5 inch
Very comfortable
Platform isĀ approx 2 inches
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 4.0 in |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Open Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 8 |
| Color | Beige |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Model | Open Toe |
| Style | Platform |
| Theme | ["City", "Wedding"] |
| Upper Material | Faux Leather |
| Item Condition | New without box |
| Brand | Pazzle |
The product is a pair of Pazzle Stack Beige Platform Chunky High Heel Shoes with open toes and a slip-on closure, designed in size 7.5. The shoes feature a solid beige color with an ultra-high block heel, made of faux leather material. They are designed for women who are looking for a stylish and trendy option for weddings or city outings. The platform style adds extra height while the open toe shape adds a touch of elegance to the overall look.
Stunning Platform high heels Approx 5.5 inch
Very comfortable
Platform isĀ approx 2 inches























Reviews
There are no reviews yet.