Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Rocawear Men Denim Pants Size W48xL31 Blue Straight leg Y2K Embroidered Logo
$36.97 $29.58
Waist: 48 in
Rise: 14 in
Inseam: 31 in
Leg opening: 10.5 in
Length: 44 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Closure | ["Button", "Zip"] |
| Fabric Wash | Dark |
| Waist Size | 48 in |
| Size | 48W |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Fabric Type | Denim |
| Accents | ["Embroidered", "Logo"] |
| Rise | 14 in |
| Fit | Relaxed |
| Size Type | Big & Tall |
| Department | Men |
| Type | Jeans |
| Pocket Type | 5-Pocket Design |
| Inseam | 31 in |
| Style | Straight |
| Theme | ["Cowboy", "Hip Hop", "Motorcycle"] |
| Features | Pockets |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Rocawear |
Waist: 48 in
Rise: 14 in
Inseam: 31 in
Leg opening: 10.5 in
Length: 44 in





















Reviews
There are no reviews yet.