Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Stenay Women Silk Top Size L Silver Black Sequin Lined Short Sleeves Party
$36.97 $29.58
Material: Silk &Lining: Polyester
Top has shoulder pads
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Top: Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 33″(16.5×2) – Shoulder to cuff: 24”-Length:10”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 2.0 in |
| Chest | 33 in |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | Party/Cocktail/ Formal |
| Size | M |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Black |
| Material | Silk |
| Accents | Sequin |
| Vintage | No |
| Fit | Regular |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Top |
| Style | Top |
| Theme | Metal |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | India |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Stenay |
Material: Silk &Lining: Polyester
Top has shoulder pads
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Top: Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 33″(16.5×2) – Shoulder to cuff: 24”-Length:10”



















Reviews
There are no reviews yet.