Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
SUNA Women Studded Soft Leather Skirt Size M Burgundy Zip Up Elegant Y2K Pencil
$55.97 $44.78
Material: Leather-Lining: Polyester
Measurements areapproximate / taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Skirt: Waist: 31″(15.5×2)- Hips: 38″(19×2) – Length: 28”
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Party/Cocktail"] |
| Size | M |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Hips | 38 in |
| Color | Burgundy |
| Material | Leather |
| Accents | Studded |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Skirt |
| Waist | 31 in |
| Skirt Length | Knee Length |
| Style | A-Line |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | SUNA |
Material: Leather-Lining: Polyester
Measurements areapproximate / taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Skirt: Waist: 31″(15.5×2)- Hips: 38″(19×2) – Length: 28”























Reviews
There are no reviews yet.