Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
TAHARI ASL Polyester Stretch Pencil Skirt Size 4 Blue Lined Business Career New
$39.97 $31.98
Material: Spandex-Polyester & Lining: Polyester
Skirt has Lining
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Hips: 37″(18.5×2) – Length:22” – Interior Hem: 1.5″
1 in stock
| Weight | 1.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | 4 |
| Color | Blue |
| Material | Polyester-Spandex |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Size Type | Petites |
| Department | Women |
| Type | Skirt |
| Waist | 29 in |
| Skirt Length | Knee Length |
| Style | Straight & Pencil |
| Theme | ["City", "Preppy"] |
| Features | ["Lined", "Stretch"] |
| Season | ["Spring", "Summer"] |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Tahari |
Material: Spandex-Polyester & Lining: Polyester
Skirt has Lining
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Hips: 37″(18.5×2) – Length:22” – Interior Hem: 1.5″

















Reviews
There are no reviews yet.