Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
The Limited Event Off White Strapless Lace Maxi Belted Wedding Dress Size 6
$68.97 $55.18
Measurements are approximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit: 30″ (15×2) – Waist: 28″ (14×2) – Hips: 44″(22×2) – Length Front: 51”- Length Back: 64”
1 in stock
| Country of Origin | China |
|---|---|
| Chest | 30 in |
| Neckline | Collarless |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Formal", "Wedding"] |
| Size | 6 |
| Hips | 44 in |
| Fabric Type | Lace |
| Accents | Belt |
| Dress Length | Long |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 28 in |
| Style | Maxi |
| Features | ["Belted", "Lined"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Strapless |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Ivory |
| Sleeve Type | Strapless |
| Material | Polyester |
| Size Type | Regular |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | The Limited |
Measurements are approximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit: 30″ (15×2) – Waist: 28″ (14×2) – Hips: 44″(22×2) – Length Front: 51”- Length Back: 64”























Reviews
There are no reviews yet.