Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Tracy Reese Viscose Rayon Pencil Skirt Size 8 Green Blue Abstract Ribbon Stretch
$33.97 $27.18
Material: Viscose-Rayon-Spandex & Lining: Polyester
Skirt has Lining
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Hips: 34″(17×2) – Length: 25.5”
1 in stock
| Weight | 1.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 1.0 in |
| Country of Origin | China |
| Pattern | Abstract |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail"] |
| Size | 8 |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Hips | 34 in |
| Color | Green-Blue |
| Material | Viscose -Polyester-Spandex |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Type | Skirt |
| Department | Women |
| Waist | 29 in |
| Skirt Length | Knee Length |
| Style | Straight & Pencil |
| Theme | City |
| Features | ["Lined", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Tracy Reese |
Material: Viscose-Rayon-Spandex & Lining: Polyester
Skirt has Lining
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 29″(14.5×2) – Hips: 34″(17×2) – Length: 25.5”

























Reviews
There are no reviews yet.