Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
True Religion Women Sweatshirt Size M Black long Sleeve Cropped Crew Neck
$24.97 $19.98
Material: Cotton-Polyester
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 33″(16.5×2) – Pit to pit: 38″(19×2)- Shoulder to cuff: 23.5” – Length: 18”
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | China |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Neckline | High Neck |
| Closure | Pullover |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Chest Size | 33 in |
| Size | M |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black |
| Material | Cotton-Polyester |
| Fabric Type | Blended Fabric |
| Accents | Logo |
| Vintage | No |
| Fit | Relaxed |
| Size Type | Regular |
| Type | Sweatshirt |
| Department | Women |
| Style | Pullover |
| Theme | ["Designer", "Logo"] |
| Features | Collarless |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | True Religion |
Material: Cotton-Polyester
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 33″(16.5×2) – Pit to pit: 38″(19×2)- Shoulder to cuff: 23.5” – Length: 18”























Reviews
There are no reviews yet.