Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
42 Gold Kiki Snakes Print Booties 8.5M Suede Heeled Pointed Toe Cut Out Ankle
$38.97 $31.18
Featuring a snake-embossed leather or suede
upper with halo ankle strap detailing.
Suede cap toe and heel.
Zipper closure.
Leather lining with cushioned footbed. Synthetic outsole.
Heel Height: 3 3/4 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Country of Origin | China |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Closure | Zip |
| US Shoe Size | 8.5 |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail", "Business"] |
| Calf Width | Medium |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| AU Shoe Size | 8 |
| Department | Women |
| Style | Bootie |
| Features | Comfort |
| Season | ["Fall", "Winter", "Spring"] |
| Shoe Shaft Style | Ankle |
| UK Shoe Size | 6 |
| Pattern | Animal Print |
| EU Shoe Size | 39 |
| Color | Black-White |
| Lining Material | Leather |
| Type | Boot |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Model | Kiki |
| Theme | ["City", "Clubwear"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Leather-Suede |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | 42 Gold |
Featuring a snake-embossed leather or suede
upper with halo ankle strap detailing.
Suede cap toe and heel.
Zipper closure.
Leather lining with cushioned footbed. Synthetic outsole.
Heel Height: 3 3/4 in





















Reviews
There are no reviews yet.