Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
A SHIRT THING Women Cotton Flannel Pants Size S Red Striped Plaid Skinny Raw Hem
$55.97 $44.78
These skinny pants feature:
Raw hem, zip and button closure, and a high rise waist.
2 side pockets – 2 back pocketsĀ Loops for belt
Loops for belt
Approximate measurements
Waist: 16”
Rise: 13.5”
Inseam: 23.5”
Length: 34”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Plaid |
| Closure | ["Zip", "Button"] |
| Occasion | ["Casual", "Travel", "Business"] |
| Size | S |
| Waist Size | 32 in |
| Color | Red |
| Material | Cotton |
| Front Type | Flat Front |
| Fabric Type | Flannel |
| Rise | 13.5 in |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Pants |
| Leg Style | Skinny |
| Inseam | 23.5 in |
| Style | Ankle |
| Theme | ["Academia", "Grunge", "Punk", "Streetwear", "Hipster"] |
| Features | Raw Hem |
| Season | ["Fall", "Winter", "Spring"] |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | A Shirt Thing |
These skinny pants feature:
Raw hem, zip and button closure, and a high rise waist.
2 side pockets – 2 back pocketsĀ Loops for belt
Loops for belt
Approximate measurements
Waist: 16”
Rise: 13.5”
Inseam: 23.5”
Length: 34”



















Reviews
There are no reviews yet.