Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Anthropologie Koto Bolofo Linen Pants Size 10 White Black Back Lace Unique
$41.97 $33.58
Pant has 2 pockets- Loops for Belt
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 32″(16×2) –Rise: 14” -Inseam: 29.5″ – Length: 40.5’’ – Leg Opening: 10″ -Interior Hem: 1.0″
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | 10 |
| Waist Size | 29 in |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | White-Black |
| Front Type | Flat Front |
| Material | Linen |
| Vintage | No |
| Rise | 11.5 In |
| Personalize | No |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Pants |
| Leg Style | Straight |
| Inseam | 34 in |
| Style | Dress Pants |
| Features | Pockets |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Anthropologie |
Pant has 2 pockets- Loops for Belt
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 32″(16×2) –Rise: 14” -Inseam: 29.5″ – Length: 40.5’’ – Leg Opening: 10″ -Interior Hem: 1.0″





















Reviews
There are no reviews yet.