Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Aimee Kestenberg Crossbody Black Soft Lamb Leather Foldover Studded Double Zip
$68.97 $55.18
- This small rectangular bagfeatures a pebbled black leather exterior with silver hardware accents.
- The double zip closure, zippockets, and inner pockets provide practicality for various occasions, fromcasual outings to workwear.
- The adjustable crossbodystrap ensures comfortable use
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Bag Width | 12 in |
| Shape | Rectangle |
| Closure | ["Magnetic", "Zip"] |
| Handle/Strap Color | Black |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail", "Travel", "Workwear", "Crossbody"] |
| Size | Small |
| Hardware Color | ["Gold", "Silver"] |
| Bag Depth | 4 in |
| Accents | ["Zip Pockets", "logo on hardware", "Studded"] |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Exterior Color | Black |
| Style | Crossbody |
| Features | ["Adjustable Strap", "Cross-Body Strap", "Inner Pockets", "Lined", "Pockets"] |
| Finish | Pebbled |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 8 in |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Exterior Material | Leather |
| Hardware Material | metal |
| Lining Color | Black |
| Model | Aimee Kestenberg Bali |
| Theme | ["Classic", "Designer"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | n/a |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Aimee Kestenberg |
- This small rectangular bagfeatures a pebbled black leather exterior with silver hardware accents.
- The double zip closure, zippockets, and inner pockets provide practicality for various occasions, fromcasual outings to workwear.
- The adjustable crossbodystrap ensures comfortable use

























Reviews
There are no reviews yet.