Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Calvin Klein leather python slide sandals 9.5M red 2 band heels shoes stiletto
$47.97 $38.38
Minimalist Calvin Klein Sandals
Heels are 2.5 inch
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Toe Shape | Open Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 9.5 |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Heel Height | Mid (2-2.9 in) |
| Accents | ["Logo", "Strap"] |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Pump |
| Outsole Material | Man Made |
| Features | Straps |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Pattern | Solid |
| EU Shoe Size | 40 |
| Color | Red |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Stiletto |
| Model | Calvin Klein |
| Theme | Dress |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Patent Leather |
| Insole Material | Leather |
| Country/Region of Manufacture | India |
| Item Condition | New without box |
| Brand | Calvin Klein |
Minimalist Calvin Klein Sandals
Heels are 2.5 inch

























Reviews
There are no reviews yet.