Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
CALVIN KLEIN Women Black Polyester Rayon Spandex Lined Zip Up Blazer Size 6
$23.97 $19.18
Material: Spandex-Rayon-Polyester& Lining: Polyester
Blazer has Lining – Blazerhas 2 zipped pockets
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Blazer: Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 36″(18×2) – Shoulder to cuff: 23”- Length:21”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Outer Shell Material | Polyester-Rayon-Spandex |
| Pattern | Solid |
| Jacket/Coat Length | Regular |
| Chest | 36 in |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Closure | Zipper |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Size | 6 |
| Color | Black |
| Lining Material | Polyester |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Fit | Classic |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Blazer |
| Style | Suit |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Calvin Klein |
Material: Spandex-Rayon-Polyester& Lining: Polyester
Blazer has Lining – Blazerhas 2 zipped pockets
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Blazer: Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 36″(18×2) – Shoulder to cuff: 23”- Length:21”

















Reviews
There are no reviews yet.