Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
CARLOS FALCHI Women Leopard Floral Pattern Platform Wedge Sandals Size 7 M
$32.00 $25.60
Carlos Falchi wedge heels
Style~Cruz
Size 7 M
Retail $195
Metallic gold leather platform sandals with gem embellishment at vamps, covered wedges, printed satin bow accent at ankles and zip closures at counters.
Heels: 4.75″
Platforms: 1″
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Animal Print |
| Toe Shape | Open Toe |
| US Shoe Size | US 7 |
| Color | Multicolor |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Type | Sandal |
| Department | Women |
| Heel Style | Wedge |
| Model | Flowers |
| Theme | Leopard |
| Style | Platform |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Synthethic |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Carlos Falchi |
Carlos Falchi wedge heels
Style~Cruz
Size 7 M
Retail $195
Metallic gold leather platform sandals with gem embellishment at vamps, covered wedges, printed satin bow accent at ankles and zip closures at counters.
Heels: 4.75″
Platforms: 1″



























Reviews
There are no reviews yet.