Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Coach Trans Atlantic Tan Leather Messenger Bag Shoulder Computer Briefcase Bag
$99.97 $79.98
Beautiful Coach Messenger/computer bag. This can be used bymen or women – very smart and attractive.
The bag measures: 15″ x 12″ x4″
There is a flap and snap closure. Inside the flap is a fulllength zippered pocket. The back of the bag has a slip pocket that snaps closed
Inside there is a slip full length pocket with zipperclosure. In the widest compartment inside there is a zippered pocket on 1side. The other side has 3 slip pockets and leather pen holders.
1 in stock
| Weight | 4.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.0 × 14.0 × 3.0 in |
| Bag Width | 15 in |
| Pattern | Pebbled Leather |
| Character | NA |
| Closure | ["Snap", "Zip"] |
| Bag Height | 12 in |
| Occasion | ["Business", "Travel"] |
| Size | Medium |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Color | Brown |
| Lining Material | Canvas |
| Material | Leather |
| Bag Depth | 4 in |
| Vintage | No |
| Department | Unisex Adults |
| Hardware Material | Silver |
| Model | Coach F70367 Trans |
| Style | Messenger Bag |
| Theme | ["City", "NA"] |
| Features | ["Adjustable Strap", "Bag Charm", "Cross-Body Strap", "Inner Pockets", "Lined"] |
| Handle/Strap Material | Leather and Fabric |
| Product Line | Coach Trans Atlantic |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Coach |
Beautiful Coach Messenger/computer bag. This can be used bymen or women – very smart and attractive.
The bag measures: 15″ x 12″ x4″
There is a flap and snap closure. Inside the flap is a fulllength zippered pocket. The back of the bag has a slip pocket that snaps closed
Inside there is a slip full length pocket with zipperclosure. In the widest compartment inside there is a zippered pocket on 1side. The other side has 3 slip pockets and leather pen holders.













































Reviews
There are no reviews yet.