Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Code x Mode Floral Maxi Dress Size S Ruffle Hem Prairie High Neck Sleeveless New
$72.97 $58.38
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 42″(21×2) – Length: 53”
1 in stock
| Weight | 2.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Floral |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Neckline | High Neck |
| Closure | Button |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Size | S |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Multicolored |
| Material | 100% Cotton |
| Fabric Type | Chiffon |
| Accents | Ruffle |
| Dress Length | Long |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Waist | 42 in |
| Theme | Relaxed |
| Style | Flared |
| Features | ["Lined", "Pleated high neck"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handmade | No |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Code x Mode |
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 42″(21×2) – Length: 53”

























Reviews
There are no reviews yet.