Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Eileen Fisher Hilly Wedge d’Orsay Pump Size 9 Taupe Suede Heels Slip On Shoes
$39.97 $31.98
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 9 |
| Occasion | Casual |
| Color | Nude/Beige |
| Heel Height | Mid (2-2.9 in) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Wedge |
| Model | Eileen Fisher Hilly |
| Style | D'Orsay |
| Theme | Preppy |
| Upper Material | Suede |
| Season | ["Summer", "Spring", "Fall"] |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Eileen Fisher |
- The Eileen Fisher Hilly Wedge d’Orsay Pump in size 9 is a stylish and elegant pair of taupe suede heels.
- These slip-on shoes feature a pointed toe and a mid-height wedge heel, fall
- The nude/beige color and preppy style of these shoes make them versatile and easy to pair with a variety of outfits.
- Made by the reputable brand Eileen Fisher, these heels are a chic and fashionable addition to any woman’s wardrobe.



























Reviews
There are no reviews yet.