Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Ermenegildo Zegna 100% Silk Men Neck Tie made in Italy Retro Textured Abstract 5
$110.97 $88.78
Light coral tie: Solid color -Textured- 62 in
Red tie: Geometric- Textured – 59 in
Navy blue : Floral -Textured- 59 in
2 multicolor ties: Abstract – Multicolored-Retro -58 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Geometric |
| Number of Pieces | 5 Piece |
| Color | Coral-Red-Multi |
| Material | Silk |
| Fabric Type | Textured |
| Item Length | Classic (57"-60") |
| Accents | Logo |
| Department | Men |
| Type | Tie |
| Attachment Type | Tied |
| Style | Tie |
| Theme | ["Abstract", "Preppy", "Retro"] |
| Country/Region of Manufacture | Italy |
| Item Width | Classic |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Ermenegildo Zegna |
Light coral tie: Solid color -Textured- 62 in
Red tie: Geometric- Textured – 59 in
Navy blue : Floral -Textured- 59 in
2 multicolor ties: Abstract – Multicolored-Retro -58 in































Reviews
There are no reviews yet.