Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Sean John Men Vtg Velour Track Jogger XL Pants Beige Athleisure Sportswear Y2K
$38.97 $31.18
Material: Cotton-Polyester
Pant has 2 side pockets and 2 back pockets – Pant has elastic onwaist
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Waist: 34″(17×2) – Rise: 16” -Inseam: 34.5″ – Length:48’’ – Leg Opening: 6.5″
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Closure | Drawstring |
| Occasion | Casual |
| Size | XL |
| Fabric Type | Velvet |
| Accents | Zipper |
| Vintage | Yes |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Inseam | 34.5 in |
| Style | Sweatpants |
| Features | ["Adjustable Waist", "Ankle Zip", "Elastic Waist", "Pockets"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Garment Care | Machine Washable |
| Waist Size | 34 in |
| Color | Beige |
| Material | Cotton-Polyester |
| Front Type | Flat Front |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Pants |
| Leg Style | Tapered |
| Theme | ["Hip Hop", "Street wear"] |
| Country/Region of Manufacture | Hong Kong |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Sean John |
Material: Cotton-Polyester
Pant has 2 side pockets and 2 back pockets – Pant has elastic onwaist
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Waist: 34″(17×2) – Rise: 16” -Inseam: 34.5″ – Length:48’’ – Leg Opening: 6.5″























Reviews
There are no reviews yet.