Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
INC International Concepts Block Heel Shoes 9M Black White Striped Tie Up Ribbon
$32.97 $26.38
A stylish black and white striped design with a tie-up ribbon closure that adds a trendy touch.
The open toe and strappy style make them perfect for various occasions such as travel, weddings, parties, casual wear, and christenings.
With a high block heel and ankle strap
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 4.0 in |
| Toe Shape | Open Toe |
| Closure | ankle tie |
| US Shoe Size | 9 |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail", "Christening", "Travel", "Wedding"] |
| Platform Height | not applicable |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Accents | Appliqued back |
| Vintage | No |
| AU Shoe Size | Unknown |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Strappy |
| Features | Ankle Strap |
| Season | ["Spring", "Summer"] |
| Unit Quantity | not applicable |
| UK Shoe Size | 6.5 |
| Pattern | Striped |
| Character | not applicable |
| EU Shoe Size | 40 |
| Color | Black-White |
| Lining Material | Synthetic |
| California Prop 65 Warning | not applicable |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Model | not applicable |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Fabric |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Personalization Instructions | not applicable |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | INC International Concepts |
A stylish black and white striped design with a tie-up ribbon closure that adds a trendy touch.
The open toe and strappy style make them perfect for various occasions such as travel, weddings, parties, casual wear, and christenings.
With a high block heel and ankle strap























Reviews
There are no reviews yet.