Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
LAUREN RALPH LAUREN Women Rosalyn II Rain Boots Black Gold Rope Chain Size 7B
$37.00 $29.60
LAUREN RALPH LAUREN Women Rosalyn II Rain Boots Black Gold Rope Chain Size 7B
Heel : 1.2 in
Shaft: 16 in
Calf circumference: 15 in
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 15.0 × 4.0 in |
| Shoe Shaft Style | Mid-Calf |
| UK Shoe Size | 5 |
| Pattern | Animal Print |
| Toe Shape | Round Toe |
| Character | Boots |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| US Shoe Size | 7 |
| Color | Black-Gold |
| Lining Material | PVC |
| Heel Height | Mid (2-2.9 in) |
| Accents | snakeskin |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Boot |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Model | Liliana Hariot-1 |
| Style | Rain Boot |
| Theme | Snake |
| Outsole Material | Rubber |
| Features | Cap Toe |
| Upper Material | PVC |
| Insole Material | PVC |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Lauren Ralph Lauren |
LAUREN RALPH LAUREN Women Rosalyn II Rain Boots Black Gold Rope Chain Size 7B
Heel : 1.2 in
Shaft: 16 in
Calf circumference: 15 in

































Reviews
There are no reviews yet.