Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
BCBG Generation Kadia Suede Caged 8.5 Perforated Open Toes Dressy Heels Platform
$27.97 $22.38
BCBG Generation Kadia Suede Caged 8.5 Perforated Open Toes Dressy Heels Platform
Shoe is true to size
Heel height: 4.5 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Open Toes |
| Closure | Zip |
| US Shoe Size | 8.5 |
| EU Shoe Size | 39 |
| Color | Black |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Accents | Zipper |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Stiletto |
| Model | BCBG Generation Kadia |
| Style | Platform |
| Theme | ["City", "Shiny", "Wedding"] |
| Upper Material | Leather |
| Insole Material | Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Bcbc generation |
BCBG Generation Kadia Suede Caged 8.5 Perforated Open Toes Dressy Heels Platform
Shoe is true to size
Heel height: 4.5 in



















Reviews
There are no reviews yet.