Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Jasmin Denim Wedge Platform Sandals Size 10M Blue Sparkly Ankle Strap
$22.97 $18.38
Stylish and comfortable choice for women.
These blue sparkly sandals feature:
- A flecked pattern with a round toe and an ankle strap closure.
- The ultra high wedge heel and platform style provide both style and stability
- The adjustable strap and buckle detail add a trendy touch to this preppy-themed shoe.
- These sandals are a fashionable and practical choice for any woman’s wardrobe.
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Pattern | Flecked |
| Toe Shape | Round Toe |
| Closure | Buckle |
| US Shoe Size | 10 |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel"] |
| EU Shoe Size | 41 |
| Color | Blue |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Wedge |
| Theme | Preppy |
| Style | Platform |
| Features | ["Adjustable Strap", "Buckle"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Denim |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Jasmin |
Stylish and comfortable choice for women.
These blue sparkly sandals feature:
- A flecked pattern with a round toe and an ankle strap closure.
- The ultra high wedge heel and platform style provide both style and stability
- The adjustable strap and buckle detail add a trendy touch to this preppy-themed shoe.
- These sandals are a fashionable and practical choice for any woman’s wardrobe.

























Reviews
There are no reviews yet.