Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Karl Lagerfeld Women Leather Suede Shoes Size 8.5M Honey White Embellished Flat
$52.97 $42.38
KARL LAGERFELD Honey White Embellished Leather Suede Fabric Flat Shoes Size 8.5M
Shoe is true to size
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 2.0 in |
| Toe Shape | Round Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 8.5M |
| Occasion | ["Business", "Christening", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | 8.5 M |
| Heel Height | 1 in |
| Accents | Beaded |
| Vintage | No |
| AU Shoe Size | 8.5 |
| Department | Women |
| Outsole Material | Leather |
| Style | Flat |
| Features | ["Loafer", "Flat"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Width | M |
| Handmade | No |
| UK Shoe Size | 6.5 |
| EU Shoe Size | 39.5 |
| Color | Honey-White |
| Lining Material | Leather |
| Material | Leather |
| Type | Flat |
| Customized | No |
| Theme | ["City", "None"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Leather |
| Insole Material | Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Karl Lagerfeld |
KARL LAGERFELD Honey White Embellished Leather Suede Fabric Flat Shoes Size 8.5M
Shoe is true to size

























Reviews
There are no reviews yet.