Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
KASPER 1PC Green Multicolored Polyester Open Front Stand Up Collar Blazer Size 6
$27.00 $21.60
KASPER 1PC Green Multicolored Polyester Open Front Stand Up Collar Blazer Size 6
Material and lining:Polyester
Approximate measurement -Garment flat- Measured on one side
Shoulder to shoulder: 31’’(15.5×2)
Armpit to armpit: 37”(18.5×2)
Length, from back ofcollar seam to hem:22″
1 in stock
| Weight | 0.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Size | 6 |
| Jacket/Coat Length | Regular |
| Department | Women |
| Style | Blazer |
| Size (Women's) | 6 |
| Chest Size | 37 in |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Material | 100% Polyester |
| Theme | Colorful |
| Pattern | Abstract |
| Number of Pieces | 1 Piece |
| Type | Blazer |
| Features | Lined |
| Jacket Lapel Style | Collarless |
| Color | Multicolor |
| Sleeve Length | 3/4 Sleeve |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Set Includes | Jacket |
| Lining Material | 100% Polyester |
| Size Type | Regular |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Kasper |
KASPER 1PC Green Multicolored Polyester Open Front Stand Up Collar Blazer Size 6
Material and lining:Polyester
Approximate measurement -Garment flat- Measured on one side
Shoulder to shoulder: 31’’(15.5×2)
Armpit to armpit: 37”(18.5×2)
Length, from back ofcollar seam to hem:22″













Reviews
There are no reviews yet.