Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
KASPER Women 1PC Light Gray Polyester Elastane Lined Career Dress Pant Size 12P
$24.97 $19.98
Material: Elastane-Polyester& Lining: Polyester
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Pant: Waist: 33″(16.5×2)– Rise: 13” -Inseam: 30″ – Length: 40.5”
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Party/Cocktail"] |
| Size | 12P |
| Vintage | No |
| Rise | 13 in |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Inseam | 30 in |
| Style | Dress Pants |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Waist Size | 33 in |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Gray |
| Material | Polyester-Elastane |
| Front Type | Pleated |
| Fit | Regular |
| Size Type | Petites |
| Type | Pants |
| Leg Style | Straight |
| Model | Kate |
| Theme | City |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Kasper |
Material: Elastane-Polyester& Lining: Polyester
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Pant: Waist: 33″(16.5×2)– Rise: 13” -Inseam: 30″ – Length: 40.5”













Reviews
There are no reviews yet.