Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Kasper Women Polyester Stretch Dress Size 10 Butter Lined Belted Sleeveless
$28.97 $23.18
Material: Elastane-Polyester& Lining: Polyester
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Pit to pit: 40″(20×2) – Waist: 35″ (17.5×2) – Hips: 42″(21×2) – Length: 40”
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Chest | 40 in |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | 10 |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Butter |
| Material | Polyester-Spandex |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Dress Length | Knee Length |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Waist | 35 in |
| Theme | ["City", "Classic"] |
| Style | A-Line |
| Features | ["Belted", "Lined"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | Bangladesh |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Kasper |
Material: Elastane-Polyester& Lining: Polyester
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Pit to pit: 40″(20×2) – Waist: 35″ (17.5×2) – Hips: 42″(21×2) – Length: 40”





















Reviews
There are no reviews yet.