Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Kate Spade Izzie Satin Shoes Size 9.5B Navy Blue Buckle At Ankle With Bow Pump
$85.97 $68.78
Kate Spade Izzie Satin Shoes Size 9.5B Navy Blue Buckle At Ankle With Bow Pump
Shoe is true to size
Heel height: 3.5 in
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 2.0 in |
| UK Shoe Size | 7 |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Peep Toe |
| Closure | Buckle |
| US Shoe Size | 9.5 |
| EU Shoe Size | 38 |
| Lining Material | Leather |
| Color | Navy Blue |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Accents | Bow |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Stiletto |
| Style | Pump |
| Theme | ["City", "Wedding"] |
| Outsole Material | Leather |
| Features | Adjustable Strap |
| Shoe Width | B |
| Upper Material | Satin |
| Insole Material | Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | kate spade new york |
Kate Spade Izzie Satin Shoes Size 9.5B Navy Blue Buckle At Ankle With Bow Pump
Shoe is true to size
Heel height: 3.5 in

































Reviews
There are no reviews yet.