Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Kate Spade Leather Handbag Purse Bag Laurel Wesley Place Satchel Crossbody
$40.97 $32.78
- The Kate Spade Leather Handbag Purse Bag from the Wesley Place collection is a stylish and versatile accessory for women.
- This medium-sized satchel features a classic black and cream exterior with gold-toned hardware accents.
Measurements : Width: 11.5” – Height: 8.5”- Depth: 5.5”
1 in stock
| Weight | 4.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.0 × 14.0 × 3.0 in |
| Bag Width | 11.5 in |
| Closure | Buckle |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Party/Cocktail", "Travel"] |
| Handle/Strap Color | Black |
| Size | Medium |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 5.5 in |
| Fabric Type | Leather |
| Accents | Gold Toned Hardware |
| Vintage | No |
| Accessories | Detachable Strap |
| Department | Women |
| Exterior Color | Black/Cream |
| Style | Satchel |
| Features | ["Adjustable Strap", "Detachable Strap"] |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 8.5 in |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Lining Material | Canvas |
| Exterior Material | Leather |
| Hardware Material | Gold |
| Model | Wesley Place |
| Lining Color | Pink |
| Theme | Designer |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Country of Origin | China |
| Product Line | kate spade new york wesley place |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | kate spade new york |
- The Kate Spade Leather Handbag Purse Bag from the Wesley Place collection is a stylish and versatile accessory for women.
- This medium-sized satchel features a classic black and cream exterior with gold-toned hardware accents.
Measurements : Width: 11.5” – Height: 8.5”- Depth: 5.5”

































Reviews
There are no reviews yet.